ile kosztuje laminacja rzes
|||||

Laminacja rzęs czy przedłużanie rzęs? Co wybrać? Czym to się różni? 

#edukacyjnyponiedziałek

Laminacja rzęs czy przedłużanie rzęs? Co wybrać?

Jest wiele kobiet, które jeszcze nie spróbowały zabiegów związanych z rzęsami. Ten post jest skierowany właśnie do Was!

Miałam w głowie napisane tego posta, gdy odezwała się do mnie znajoma, informując, że wybiera się do naszego salonu i zastanawia się, co dla niej będzie lepsze – rzęsy przedłużanie czy laminacja rzęs.

Zadałam jej wtedy jedno pytanie:

„Zamierzasz je tuszować?”

To jedno pytanie odpowiada za specyfiką obydwu zabiegów.

Aby laminacja rzęs (inaczej lifting rzęs) dała efekt WOW,

należy tuszować rzęsy. Są w prawdzie osoby, które mają na tyle długie i grube rzęsy, że sam lifting rzęs wygląda, jakby już były wytuszowane. Jednak znacząca większość osób wykonuje ten zabieg z myślą, że będzie tuszowała rzęsy, aby efekt był widoczny gołym okiem – efekt uniesionych i podkręconych rzęs naturalnych. 

Aby przedłużanie rzęs dało efekt WOW,

nie należy tuszować rzęs.

I o to cała różnica! 

Przedłużone rzęsy mają zastąpić nam tusz do rzęs. Kupują nam poranny czas, zmniejszają ilość zadań do wykonania przy codziennym szykowaniu się do wyjścia. Jest to świetna propozycja dla osób, które nie mają czasu lub/i nie lubią się malować, a lubią mieć pokreślone oko.

Jeśli jednak tuszowanie rzęs nie jest dla Ciebie wyzwaniem, lubisz to robić, a Twoje rzęsy naturalne nie należą do najkrótszych – koniecznie wypróbuj zabiegu liftingu rzęs! 

Co ważne –

nawet jeśli lifting rzęs nie przypadnie Ci do gustu – już następnego dnia możesz przedłużyć rzęsy. 

Idzie to też w drugą stronę – jeśli przedłużone rzęsy okażą się dla Ciebie katastrofą – zawsze możesz zdjąć rzęsy (u profesjonalisty, nie samodzielnie) i wykonać zabieg liftingu rzęs.

Jaka jest różnica w częstotliwości wykonywania zabiegów?

Laminację rzęs

powtarzamy średnio co 2 miesiące – plus minus. Wpływ na taką akurat powtarzalność zabiegu ma cykl włosa rzęsy. Jako, że jest to zabieg chemiczny, na trwale pokręcający/unoszący rzęsę naturalną, rekomendowane jest, aby kolejny lifting rzęs wykonać już na kolejnym wyrośniętym włosiu, czyli dopiero, gdy poprzednia rzęsa wypadnie i wyrośnie w jej miejsce nowa. Rzęsa żyje ok. 90 dni, natomiast w momencie wykonania pierwszego zabiegu część z rzęs na powiece jest już w później fazie wzrostu (a raczej spoczynku – w telogenie), wobec czego szacujemy, że po ok. 2 miesiącach wymieni się przynajmniej 70% ze wszystkich rzęs na powiece.

Więcej o fazach wzrostu włosa szczeciniastego przeczytasz tutaj: Czyja to wina? Rzęsy się nie trzymają. 

Przedłużanie rzęs

nie ma takich wytycznych. Na dobrą sprawę możesz robić to codziennie. Jedynym ograniczeniem ze strony stylistki jest fakt, że nie miałaby do czego aplikować rzęs syntetycznych jeśli wszystkie rzęsy naturalne byłyby „wyklejone”. Dlatego też przyjęło się, aby uzupełniać rzęsy co ok. 3 tygodnie. Po takim czasie, powinno nam wypaść ok. 40% rzęs.

Biorąc pod uwagę też fakt, że rzęsy naturalne rosną, mając zaaplikowaną do nich rzęsę syntentyczną generują tzw. odrost, czyli oddalenie się zaaplikowanej rzesy syntetycznej od bezpiecznej odległości. Dodając więc do tego odrosty, które należy zdjąć, aby aplikacja nie obciążała Twoich rzęs naturalnych, szacuje się, że po 3 tygodniach stylistka ma do zaaplikowania plus minus 50% nowych rzęs syntetycznych. 

Ile czasu trwa sam zabieg?

I tutaj jest pies pogrzebany. W sensie – może być – nie musi.

Lifting rzęs trwa stosunkowo krótko, bo ok. 1,5h. Taki czas raz na dwa miesiące to naprawdę niezły wynik, w szczególności dla zabieganych osób.

Przedłużanie rzęs dzieli się na pewne widełki czasowe. Im więcej mamy pracy, tym dłużej to trwa. I potrafi być to znacząca różnica.

Czyli – jeśli przychodzimy na pierwsze, pełne założenie rzęs, trwa ono nawet do 3h (i tu akurat czas zależny jest od tempa pracy stylistki.

O tym, dlaczego tak długo pisałam tutaj: Dlaczego to tak długo trwa?).

Uzupełnienie rzęs – w zależności od ilości rzęs do uzupełnienia i ilości odrostów do zdjęcia – trwa zazwyczaj od 1,5h do 2h (są to umowne ramy czasowe. Znowu – każda stylistka ma swoje tempo pracy). Między założeniem rzęs a uzupełnieniem jest więc dość pokaźna różnica czasowa, a efekt finalny jest ten sam.

W liftingu rzęs czas również uzależniony jest od tempa pracy stylistki, ale nie ma aż tak dużej rozbieżności, jak w przypadku rzęs przedłużonych. Będzie to różnica, powiedzmy umownie, pół godziny, czyli zabieg może trwać od 1h do 2h. Poza tempem pracy stylistki bierzemy pod uwagę jeszcze czas ekspozycji preparatów, który na grubszych, silnych rzęsach będzie odpowiednio dłuższy, a na cienkich rzęsach krótszy.

Jeśli chodzi o cenę –

lifting rzęs jest na pewno tańszy od założenia rzęs. Ale – jak sama już za pewne zauważyłaś – idzie za tym odpowiedni czas zabiegu oraz ogrom umiejętności stylistki.

W przedłużaniu rzęs,  samo ich uzupełnienie jest już dużo korzystniejsze cenowo dla klientki, jeśli chodzi regularnie. Wtedy też stylistka ma po prostu mniej pracy. Niemniej, uzupełnienia są co 3 tygodnie, a lifting raz na 2 miesiące. Warto więc, abyś to też wzięła pod uwagę planując rozpoczęcie przygody z upiększaniem rzęs, bo to uzależnia! I nie ma mocy, abyś po jednym razie zrezygnowała – zarówno z przedłużania rzęs jak i z liftingu rzęs. 🙂

W moim salonie stworzyłam alternatywę dla kobiet, które chcą mieć efekt, nie chcą tuszować rzęs, ale nie mają czasu wpadać na 2-3h z częstotliwością co 3 tygodnie. Nie chcą też płacić za założenie rzęs tak dużej ceny, a laminacja rzęs nie spełnia ich oczekiwań.

Zabieg Express Set czyli rzęsy w godzinę. 

Od 1,5 roku zbiera same pozytywne opinie w naszym salonie, a już wkrótce będzie też szkolenie online poświęcone właśnie temu zabiegowi.

Dzisiaj też, na zaproszenie Kasi Szelągowskiej, zaprezentuję wykład na ten temat dla Klubu Szalonych Pęset czyli stowarzyszenia stylistek rzęs. 

Więcej o tym zabiegu przeczytasz tutaj: EXPRESS SET

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:

Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!

6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI

O MNIE

Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.  Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

Otrzymuj darmową dawkę wiedzy oraz informacje o stylizacji rzęs, brwi, pracy stylistki a także szkoleniach w tym zakresie.

Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzes, brwi a także szkoleń w tym zakresie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *