okładka kto nie moze robic laminacji brwi i rzes
|||||||

Laminacja brwi i rzęs nie jest dla Ciebie! 

#edukacyjnyponiedziałek

Laminacja brwi i rzęs nie jest dla Ciebie!

BLOG DLA STYLISTEK RZĘS I BRWI

… jeśli nie odżywiasz włosków po zabiegu! 😫

To nie jest zadanie „dla chętnych” – to Twój obowiązek, jeśli nie chcesz, aby Twoje brwi i rzęsy były wysuszone i osłabione.

Do tej pory jest przeświadczenie, aby dbać o włosy na głowie, ale włoski brwi i rzęs traktuje się jako taki pewniak. Są, bo są i co by się z nimi nie robiło to one będą. 

Otóż nie! 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze specyfiki zabiegu laminacji, co się dzieje z włosem.

Włos dostaje naprawdę konkretną dawkę chemii, aby się poddać i zmienić swój kształt. Rozrywamy najmocniejsze wiązania we włosiu – wiązania disiarczkowe preparatem na bazie kwasu tioglikolowego. Kwas ten możesz też spotkać w kremach do depilacji, które mają za zadanie „spalić” włosa tak, aby skóra była gładka. Skoro więc działa on jako depilator, zobrazuj sobie, co dzieje się z włosem brwi czy rzęsy, jeśli właśnie użyjemy go przy laminacji.

Nie oznacza to oczywiście, że mamy przestać wykonywać laminację!

Kwas tioglikolowy jest też powszechnie używany przy ondulacji włosów na głowie.

Miejmy jednak świadomość, czym ten zabieg w ogóle jest i jak oddziałuje na naszego włosa! Bo jeśli decydujesz się na ondulację włosów na głowie czy inny zabieg chemiczny – rozjaśnianie czy prostowanie keratynowe, to jesteś świadoma, że od teraz musisz używać specjalnych kosmetyków do włosów, aby te nie były jak przysłowiowe siano. Jednak, gdy stylistka brwi mówi Ci, że po zabiegu laminacji brwi i rzęs masz codziennie nawilżać je odżywkami z dobrym składem, wchodzi Ci to jednym uchem a wychodzi drugim! Zupełnie nie rozumiem dlaczego.

Brwi i rzęsy to też włosy! I jeśli chcesz zachować je w dobrej kondycji MUSISZ o nie dbać! 

W naszym salonie polecamy odżywki wiedeńskiej marki Combinal, które są bogate w naturalne składniki wzmacniające i kondycjonujące włosa czy niskocząsteczkową keratynę, której zadaniem jest wypełnienie ubytków i mikrouszkodzeń włosa właśnie po zabiegach chemicznych typu laminacja brwi/rzęs czy rozjaśnianie brwi.

Przy wyborze odżywki do pielęgnacji rzęs i brwi unikaj w składzie bimatoprostu,

który jest szkodliwy dla naszego organizmu i niesie za sobą wiele skutków ubocznych. Sam w sobie jest składnikiem leku na jaskrę, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku. Wykorzystano jednak zjawisko, że osoby, stosujące leki na jaskrę rzeczywiście mogą pochwalić się długimi rzęsami, co jest „miłym” skutkiem ubocznym terapii.

Nie zmienia to jednak faktu, iż sam w sobie składnik nie powinien być stosowany u osób, które jaskry nie mają! 

Skutkiem stosowania produktów z bimatoprostem jest nierzadko cieńsza skóra w miejscu aplikacji preparatu,

Skutkiem stosowania produktów z bimatoprostem jest nierzadko cieńsza skóra w miejscu aplikacji preparatu,

Skutkiem stosowania produktów z bimatoprostem jest nierzadko cieńsza skóra w miejscu aplikacji preparatu,

a co za tym idzie – wzmożona wrażliwość skóry na czynniki zewnętrzne, łatwiejsze podrażnienia skóry i alergie.

U klientek, które stosowały odżywki z bimatoprostem widzę też często wzrost włosków tam, gdzie nie powinno ich być, np. w linii wodnej lub głęboko w kąciku wewnętrznym, co nie wygląda estetycznie i jest zmorą dla samych posiadaczek.

Bywa też w drugą stronę – po odstawieniu odżywki, włosy stają się rzadsze i słabsze, w najgorszym wypadku wracają do swojego stanu początkowego.

Do poważniejszych skutków ubocznych zaliczamy:

  • zaburzenia wzroku,
  • zmiana koloru tęczówki
  • czy nawet zapadnięcie gałek ocznych!

Sam w sobie bimatoprost i jego pochodne są hormonami, które pod żadnym pozorem nie powinny trafić do organizmu osoby, która tych hormonów nie potrzebuje.

Kupując więc produkty do pielęgnacji brwi i rzęs rekomenduję, abyś korzystała ze sklepów z dedykowanymi produktami do stylizacji brwi i rzęs. Takimi sklepami są np. :

Jest też wiele salonów stylizacji brwi i rzęs gdzie można zakupić dedykowany produkt do pielęgnacji bezpośrednio po zabiegu. Uważam, że warto słuchać profesjonalisty i jeśli stylistka rekomenduję daną odżywkę, oszczędź sobie nietrafionych zakupów i próby oszczędności rzędu 5-10 zł na produkcie i zaufaj osobie, która się na tym zna.

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:

Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!

6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI

O MNIE

Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.  Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

Otrzymuj darmową dawkę wiedzy oraz informacje o stylizacji rzęs, brwi, pracy stylistki a także szkoleniach w tym zakresie.

Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzes, brwi a także szkoleń w tym zakresie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *