modelowanie oka rzęsy
||||||

Co to jest ta WIEWIÓRKA?

#edukacyjnyponiedziałek

Jeśli jesteś klientką pewnie nie raz słyszałaś tę nazwę modelowania. Zwłaszcza jeśli prosiłaś o kocie oko, a Twoja stylistka zasugerowała, że nie do końca jest to dobry pomysł. I tak trafiłaś na wiewiórkę.

Wiewiórka

jest to modelowanie, w którym rzeczywiście wyciągamy najdłuższą rzęsę w stronę kącika zewnętrznego, ale nieco wcześniej niż bywa to w przypadku kociego oka, a ponadto zakończenie w samym kąciku zewnętrznym jest krótkie.

Czemu to służy? 

Krótki kącik zewnętrzny gwarantuje brak efektu smutnego oka, o którym już nieco wspomniałam tydzień temu. Jest jakby dźwigiem, liftingiem dla kącika, przytrzymuje go, utrzymuje odpowiedni poziom!

Najdłuższa rzęsa jest mniej więcej na wysokości apeksu brwi – czyli najwyższego punktu na naszych brwiach, dzięki czemu mamy efekt wyciągnięcia.

Wiewiórka sama w sobie jest dość skomplikowaną stylizacją, musimy tu dobrze pilnować stref pracy, aby jedno oko nie wypadło inaczej niż drugie. Mamy tu bardzo dużo przejść długości, a im więcej ich użyjemy przy stylizacji, tym widoczniejszy efekt.

Komu pasuje modelowanie oka na wiewiórkę przy stylizacji rzęs?

  • osobom z małymi oczami,
  • osobom z wąskimi oczami,
  • osobom ze smutnym okiem,
  • osobom z oczami blisko osadzonymi,
  • osobom oczekującym efektu wyciągnięcia, bez „wiszących” rzęs w kąciku zewnętrznym.

… ale nie tylko! Chyba łatwiej byłoby powiedzieć, komu takiej stylizacji nie zaproponujemy i ja tu głównie widzę przeciwskazanie u osoby z szeroko rozstawionymi oczami, aby jeszcze bardziej ich od siebie nie oddalić. Na dobrą sprawę nawet głęboko osadzone oko jesteśmy w stanie tą stylizacją ładnie wydobyć, używając odpowiedniego skrętu i długości. Jest to więc stylizacja bardzo uniwersalna, niedaleko jej do stylizacji klasycznej.

Przykłady „wiewiórek” możesz obejrzeć poniżej. Autorkami prac są między innymi nasze czytelniczki! ❤️

Ewelina Wełna – Instruktor Lash Design,

IG: instagram.com/ewelina_welna_lashes/

Ewelina Wełna – Instruktor Lash Design,

IG: instagram.com/ewelina_welna_lashes/

Ewelina Krawczyk – stylistka Lash On

IG: instagram.com/linka_lashes/

Anna Jarniewska – CEO YARNA ACADEMY

Próbowałaś już takiego modelowania u siebie? A może masz swoje ulubione, które sprawdza się od lat?

Napisz w komentarzu. ❤️

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:

-> WSZYSTKIE WPISY

Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!

6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI

PROWADZĄCA

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs.

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

Bądź na bieżąco z wpisami! Nowinki z branży beauty, historie z życia stylistki rzęs i brwi, tipy i inne pomocne informacje!

Polityka prywatności
Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzęs, brwi oraz szkoleniami w tym zakresie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz