#edukacyjnyponiedziałek

Wiosna, kwiaty pachną, ptaszki ćwierkają, wszystko kwitnie… 🌸   🎶  🌞

Jedni czują się z tym wspaniale, inni – mimo pięknego słoneczka za oknem – przeżywają katusze związane z alergią. 🤧

Powoli przychodzi do nas sezon pyłkowy… czyli najgorszy czas dla alergików. 😫  🌳 🍃

Czy wiesz, że prawdopodobieństwo wystąpienia alergii na klej do przedłużania rzęs jest wtedy większe? Może dojść do reakcji krzyżowych. Organizm, gdy atakuje go jakakolwiek alergia, jest osłabiony. Gdy odporność jest osłabiona, przyciągamy do siebie wszystko, jak magnes – łatwiej wtedy o innego rodzaju alergie, jak również przeziębienia. 🤧

Nie jest to wina ani stylistki, ani Twoja. Tak samo, jak może uczulić Cię pomidor 🍅, w każdym momencie Twojego życia, mimo, że wcześniej jadłaś go kilogramami, tak samo może uczulić Cię klej, henna, czy ulubiony kosmetyk. 🤷🏼‍♀️

Czy alergia na klej mija? 

Sama z siebie raczej nie. Są metody bioenergoteriapii, które przewidują odczulanie na sztuczne alergeny. Jest to jednak dość skomplikowany proces, aby oczyścić organizm i nie mamy gwarancji, że jest w 100% skuteczny. 

W dzisiejszych czasach, na rynku, możemy spotkać kleje o mniejszej oparowości, a nawet bezoparowe, natomiast praca z takim klejem wiąże się z gorszą retencją – czyli klej ten nie jest tak trwały. Praca na nim również nie należy do najprzyjemniejszej z perspektywy stylistki.

Ale jest!

I są klientki (w tym ja), których ten klej rzeczywiście nie uczula. Nie możemy jednak zagwarantować, że na takim kleju alergia nie wyjdzie. Jeśli nie uczuli cyjanoakryl, może uczulić jego pochodna lub inny składnik.

Wszystko zależy od organizmu – jest to sprawa indywidualna. 

Jeśli taki klej również Cię uczuli – rekomendujemy zaprzestanie zabiegów przedłużania rzęs. 

Czy po wystąpieniu alergii konieczne jest zdjęcie rzęs?

Absolutnie nie!

Klej cyjanoakrylowy utwardza się w kilka godzin. Gdy zakończy się proces polimeryzacji ani rzęsy, ani klej nie uczulą Cię „bardziej”. Klej zamienia się w ciało stałe i już nie paruje. Co nie zmienia faktu, że

alergia może wyjść po czasie, ale nie później jak do 24-48 godzin od aplikacji. 

Wobec czego – mając do czynienia z alergią – pierwszym krokiem jest zniwelowanie jej skutków, czyli zmian skórnych na powiece, opuchlizny, obrzęku. Kierujemy się zatem do specjalisty, jakim jest okulista lub dermatolog. Po wyleczeniu objawów, sugerujemy, aby ten ostatni raz skorzystać z rzęs, jakie nam pozostały, ponieważ coś, co jest już kamieniem i nie paruje – drugi raz już nie uczuli. Po 3-4 tygodniach, gdy rzęs zostanie zdecydowanie mniej, rekomendujemy zdjęcie rzęs techniką manualną – przy pomocy pęset. 

Nie używaj do zdjęcia rzęs removera!!

Remover to rozpuszczalnik, służy do rozpuszczenia kleju. W tym momencie klej znowu jest aktywny – jest cieczą. Oznacza to, że ponownie wydziela opary i ponownie może uczulić! 

O MNIE

Anna Jarniewska

Anna Jarniewska

CEO, Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy

Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak ClaudiaAktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.  Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

We won’t spam!