Czym różni się stylizacja salonowa od stylizacji na mistrzostwa?
#edukacyjnyponiedziałek
Tak, to dwa różne byty, które w codziennym życiu rzadko kiedy się ze sobą łączą.
Dlaczego?
Stylizacja rzęs salonowa to duża swoboda zarówno tworzenia jak i ustępstw. Tu możemy zgodzić się na pewne wymagania klientki, jak chociażby pominięcie kilku rzęs w kącikach, wykonanie rzęs dłuższych, czy aplikacja rzęs czarnych u blondynki.
Na mistrzostwach to nie przejdzie!
Stylizacja rzęs na mistrzostwa musi spełniać pewne kryteria, jest oparta o sztywne ramy, posiada swoiste reguły, które muszą być spełnione, aby punktacja była jak najwyższa.
Jesteś ciekawa, jakie zazwyczaj panują zasady i za co przyznawane są punkty na mistrzostwach stylizacji rzęs?
Oto te, z którymi zazwyczaj sama się spotykam:
- Wrażenie ogólne
- Symetria
- Wypełnienie kącików wewnętrznych
- Wypełnienie kącików zewnętrznych
- Wypełnienie ogólne
- Powierzchnia styku
- Rozłożystość kępek
- Odstęp od powieki
- Kierunkowanie
- Dobór skrętu
- Dobór długości
- Dobór koloru
- Płynność przejść długości
- Modelowanie dopasowane do urody modelki
Jak i wiele innych, jak chociażby punkty ujemne za brak rękawiczek w trakcie wykonywania aplikacji. W codziennej pracy z klientem raczej nie używamy do tego rodzaju zabiegu rękawiczek, ze względu na szczegółowość i precyzję, jaką musimy zachować. W rękawiczkach jest to bardzo utrudnione zadanie. Niemniej, są na pewno Stylistki, które pracują przy rzęsach w rękawiczkach. Dla mnie osobiście to okrutnie krępuje moje ruchy. W związku z tym, że nie przerywamy ciągłości naskórka, przy tym zabiegu, nie musisz zakładać ich w codziennej pracy. Dezynfekcja rąk w zupełności wystarczy.
(Uwaga dla Stylistek:
Jeśli wybierasz się na mistrzostwa, przeczytaj dokładnie regulamin. Każde bowiem mistrzostwa rządzą się własnymi prawami, a bywa i tak, że nie dostajesz informacji o tym, na co zwróci uwagę sędzia poboczny. Wtedy warto mieć jedną parę rękawiczek na wszelki wypadek.)
Widzisz zatem, że mistrzowska stylizacja rzęs musi być w 100% wymyślona przez Stylistkę. Nie ma tu miejsca na dyskusję, ustępstwa. Modelka na mistrzostwa nie może sama zadecydować, co chce, aby zdobiło jej oczy.
W przeciwieństwie do stylizacji salonowej. Tutaj klientka ma wiele do powiedzenia.
Dopóki nie dojdziemy do porozumienia z klientką, co do oczekiwanego efektu, nie mamy prawa wykonać stylizacji według naszego „widzimisie”. No chyba, że klientka właśnie tego od nas oczekuje – czyli „zdaję się na Panią, Pani jest ekspertem, ja się nie znam”. Jednak w większości przypadków klientki lubią wiedzieć, czego się mogą spodziewać i jak będą wyglądać, a często przychodzą już z konkretną wizją. I wtedy my – Stylistki – godzimy się na to lub negocjujemy, dopasowując stylizację tak, aby obie strony były zadowolone.
Temat samych mistrzostw to temat rzeka, wobec czego postanowiłam pociągnąć go i dać Stylistkom nieco więcej informacji, bo w ramach jednego wpisu wyszłaby nam z tego książka!
Już za tydzień mamy dla Was coś specjalnego!
O mistrzostwach z perspektywy organizatora i sędziego odpowie
Kasia Szelągowska – właścicielka magazynu
Lash Me!
– pierwszego czasopisma poświęconego stylizacji rzęs, organizatorka kultowych mistrzostw stylizacji rzęs i stylizacji brwi Lash Me w Warszawie, współzałożycielka Klubu Szalonych Pęset – czyli Stowarzyszenia Stylistek Rzęs, sędzia, instruktor, właścicielka salonu i wreszcie – aktywna stylistka rzęs.
Temat Kasi to „Mistrzostwa – czy to się opłaca?”.
Ogłaszamy tym samym zmianę formuły naszego cyklu #edukacyjnyponiedziałek!
– Od tej pory, treści edukacyjne będą pisane nie tylko przeze mnie, ale również przez inne wspaniałe ekspertki w dziedzinie stylizacji rzęs i stylizacji brwi. Jeśli więc masz temat, który chciałabyś przedstawić u nas na blogu – nie krępuj się i zgłaszaj na maila kontakt@yarna.pl w tytule wpisując #edukacyjnyponiedziałek.
Ogromnie się cieszę, że nasz blog się rozwija i mam dla Was jeszcze niejedną niespodziankę! Ale o tym wkrótce.
Te wpisy również mogą Cię zainteresować:
- Analiza kolorystyczna klienta.
-
Przedłużanie rzęs 1:1, 2:1, 3:1, 4D, 5D itd. Co oznaczają te nazwy?
- „Czy można wykonać test na alergię na klej do przedłużania rzęs?”
- Alergia na klej do przedłużania rzęs – kiedy możesz się uczulić i czyja to wina?
- Dlaczego nie podcinamy włosków na łuku brwiowym?
Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!
6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI
- Geometria brwi i technika tworzenia rysunku wstępnego
- 3 techniki regulacji brwi –pęseta, wosk, nitka
- Technika koloryzacji brwi farbką
- Technika koloryzacji brwi henną
- Laminacja brwi z farbowaniem
- Patchtest – czyli test na alergię na składniki produktów do stylizacji brwi
PROWADZĄCA
Anna Jarniewska
CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY
Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs.
Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.
Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.
Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!
Bądź na bieżąco z wpisami! Nowinki z branży beauty, historie z życia stylistki rzęs i brwi, tipy i inne pomocne informacje!
Polityka prywatności
Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzęs, brwi oraz szkoleniami w tym zakresie.