jak wyglądają mistrzostwa stylizacji rzęs
|||||

Czym różni się stylizacja salonowa od stylizacji na mistrzostwa?

#edukacyjnyponiedziałek

Tak, to dwa różne byty, które w codziennym życiu rzadko kiedy się ze sobą łączą.

Dlaczego?

Stylizacja rzęs salonowa to duża swoboda zarówno tworzenia jak i ustępstw. Tu możemy zgodzić się na pewne wymagania klientki, jak chociażby pominięcie kilku rzęs w kącikach, wykonanie rzęs dłuższych, czy aplikacja rzęs czarnych u blondynki.

Na mistrzostwach to nie przejdzie! 

Stylizacja rzęs na mistrzostwa musi spełniać pewne kryteria, jest oparta o sztywne ramy, posiada swoiste reguły, które muszą być spełnione, aby punktacja była jak najwyższa.

Jesteś ciekawa, jakie zazwyczaj panują zasady i za co przyznawane są punkty na mistrzostwach stylizacji rzęs?

Oto te, z którymi zazwyczaj sama się spotykam:

 1. Wrażenie ogólne
 2. Symetria
 3. Wypełnienie kącików wewnętrznych
 4. Wypełnienie kącików zewnętrznych
 5. Wypełnienie ogólne
 6. Powierzchnia styku
 7. Rozłożystość kępek
 8. Odstęp od powieki
 9. Kierunkowanie
 10. Dobór skrętu
 11. Dobór długości
 12. Dobór koloru
 13. Płynność przejść długości
 14. Modelowanie dopasowane do urody modelki

Jak i wiele innych, jak chociażby punkty ujemne za brak rękawiczek w trakcie wykonywania aplikacji. W codziennej pracy z klientem raczej nie używamy do tego rodzaju zabiegu rękawiczek, ze względu na szczegółowość i precyzję, jaką musimy zachować. W rękawiczkach jest to bardzo utrudnione zadanie. Niemniej, są na pewno Stylistki, które pracują przy rzęsach w rękawiczkach. Dla mnie osobiście to okrutnie krępuje moje ruchy. W związku z tym, że nie przerywamy ciągłości naskórka, przy tym zabiegu, nie musisz zakładać ich w codziennej pracy. Dezynfekcja rąk w zupełności wystarczy.

(Uwaga dla Stylistek:

Jeśli wybierasz się na mistrzostwa, przeczytaj dokładnie regulamin. Każde bowiem mistrzostwa rządzą się własnymi prawami, a bywa i tak, że nie dostajesz informacji o tym, na co zwróci uwagę sędzia poboczny. Wtedy warto mieć jedną parę rękawiczek na wszelki wypadek.)

Widzisz zatem, że mistrzowska stylizacja rzęs musi być w 100% wymyślona przez Stylistkę. Nie ma tu miejsca na dyskusję, ustępstwa. Modelka na mistrzostwa nie może sama zadecydować, co chce, aby zdobiło jej oczy.

W przeciwieństwie do stylizacji salonowej. Tutaj klientka ma wiele do powiedzenia. 

Dopóki nie dojdziemy do porozumienia z klientką, co do oczekiwanego efektu, nie mamy prawa wykonać stylizacji według naszego „widzimisie”. No chyba, że klientka właśnie tego od nas oczekuje – czyli „zdaję się na Panią, Pani jest ekspertem, ja się nie znam”. Jednak w większości przypadków klientki lubią wiedzieć, czego się mogą spodziewać i jak będą wyglądać, a często przychodzą już z konkretną wizją. I wtedy my – Stylistki – godzimy się na to lub negocjujemy, dopasowując stylizację tak, aby obie strony były zadowolone.

Temat samych mistrzostw to temat rzeka, wobec czego postanowiłam pociągnąć go i dać Stylistkom nieco więcej informacji, bo w ramach jednego wpisu wyszłaby nam z tego książka!

Już za tydzień mamy dla Was coś specjalnego!

O mistrzostwach z perspektywy organizatora i sędziego odpowie

Kasia Szelągowska – właścicielka  magazynu

Lash Me!

– pierwszego czasopisma poświęconego stylizacji rzęs, organizatorka kultowych mistrzostw stylizacji rzęs i stylizacji brwi Lash Me w Warszawie, współzałożycielka Klubu Szalonych Pęset – czyli Stowarzyszenia Stylistek Rzęs, sędzia, instruktor, właścicielka salonu i wreszcie – aktywna stylistka rzęs.

Temat Kasi to „Mistrzostwa – czy to się opłaca?”.

Ogłaszamy tym samym zmianę formuły naszego cyklu #edukacyjnyponiedziałek!

– Od tej pory, treści edukacyjne będą pisane nie tylko przeze mnie, ale również przez inne wspaniałe ekspertki w dziedzinie stylizacji rzęs i stylizacji brwi. Jeśli więc masz temat, który chciałabyś przedstawić u nas na blogu – nie krępuj się i zgłaszaj na maila kontakt@yarna.pl w tytule wpisując #edukacyjnyponiedziałek. 

Ogromnie się cieszę, że nasz blog się rozwija i mam dla Was jeszcze niejedną niespodziankę! Ale o tym wkrótce. 🤎

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:

-> WSZYSTKIE WPISY

Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!

6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI

PROWADZĄCA

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs.

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

Bądź na bieżąco z wpisami! Nowinki z branży beauty, historie z życia stylistki rzęs i brwi, tipy i inne pomocne informacje!

Polityka prywatności
Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzęs, brwi oraz szkoleniami w tym zakresie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *