#edukacyjnyponiedziałek

Ile trwa założenie rzęs? 

Wybierając swój salon stylizacji rzęs za pewne porównywałaś kilka ofert. A nawet jeśli nie, to domyślam się, że masz koleżanki lub

słyszałaś o Stylistkach, które „robią rzęsy w 40 minut”. 

A u nas założenie trwa do 3h. 

Skąd taka rozbieżność? 

Porównałabym to do burgera. Idąc do burgerowni z prawdziwego zdarzenia czekamy na swoją wymarzoną kanapkę ze 100% wołowiną, świeżo wypiekaną bułeczką i wyśmienitymi dodatkami dobre 20-30 minut. Ale – jeśli zależy Ci na czasie – zawsze możesz skorzystać z oferty dużej korporacji i mieć burgera w kilka minut od złożenia zamówienia. Tam też reklamy nam mówią o 100% wołowinie i świeżych składnikach. 

A jednak czujesz różnicę, prawda? 

Fast food zawsze będzie fast food-em.

Jedni „kleją rzęsy”, inni stylizują spojrzenie. Jedni robią coś taśmowo (np. burgera), inni wkładają w to, co robią całe swoje serce. 

Stylizacja rzęs to nie tylko „przyklejanie” rzęs. To odpowiedni dobór długości, grubości, gęstości, wybór indywidualnego modelowania do danego rodzaju oczu. Odpowiedni odstęp od powieki, odpowiedni styk rzęsy do rzęsy, dobór kleju do warunków lub zmiana warunków do kleju. Tysiące godzin poświęconych ćwiczeniu technik tworzenia kępek, zmęczony pozycją pochyloną kręgosłup, czas i pieniądze włożone w edukację, stres związany z pierwszym niezadowoleniem klienta. Relacje nawiązane z klientkami, na lata – znajomość ich upodobań, wzajemna sympatia. 

A przechodząc do tych bardziej teoretycznych aspektów: 👇

Ilość rzęs na powiece górnej u dorosłego człowieka określa się w widełkach od 80 do nawet 300 rzęs na jednej powiece (uśredniając – ok. 150 rzęs). 

Wykonanie prawidłowej kępki doświadczonej Stylistce zajmuje średnio 5-10 sekund. Biorąc pod uwagę, że mamy do zaaplikowania średnio 300 kępek podczas jednej, pełnej aplikacji (150 jedna powieka + 150 druga powieka), zajmie nam to od 25 minut do 50 minut. Zanurzenie kępki w kleju oraz dojście z kępką do rzęsy naturalnej plus zaaplikowanie jej na rzęsę naturalną to drugie tyle, co samo stworzenie kępki (jak nie więcej) – czyli kolejne 25-50 minut. Dodajemy do tego czasu przechodzenie z rzęsy na rzęsę, z oka na oko, odseparowanie rzęs – jakieś 20 minut. Przygotowanie rzęs do zabiegu trwa od 5 do nawet 20-30 minut, w zależności od stopnia czystości rzęs. 

Wymiana kropli kleju w trakcie aplikacji to dodatkowe 2 minuty ogółem. Analiza kształtu oka przed zabiegiem, wypełnienie ankiety przedzabiegowej, wywiad z klientką – od 10 do 15 minut. Jeżeli klientka przychodzi z poprzednią aplikacją do zdjęcia – może zająć nam to dodatkowe 30 minut, w zależności od ilości i jakości rzęs do zdjęcia oraz użytej techniki (czy remover czy manualnie).

W najszybszym przypadku, bez zdjęcia poprzedniej aplikacji, stylizacja rzęs u doświadczonej osoby może zająć ok. 1,5 godziny. 

U osoby, która kępki wykonuje w ok. 10 sekund oraz ma więcej pracy przy czyszczeniu rzęs, zabieg będzie trwał niecałe 3 godziny. 

Gdyby dodać do tego zdjęcie poprzedniej aplikacji, czas zabiegu wydłuża się o kolejne pół godziny.

Jak widzisz – stylizacja rzęs to suma wielu zgrabnych, niepozornych elementów, które w pojedynkę brzmią niewinnie, ale łącząc to wszystko w jedną całość, daje nam to konkretny zakres czasowy, sięgający nawet do 3-3,5 godzin. 

Droga Klientko, biorąc pod uwagę powyższe, podziękuj swojej Stylistce za kawał dobrej roboty. Za serce, jakie wkłada, aby Twoja stylizacja była wykonana na najwyższym poziomie. Ona robi naprawdę wszystko, co w jej mocy, aby wykonać Ci stylizację sprawnie, ale i dokładnie, skrupulatnie, wykorzystując do tego całą swoją wiedzę i umiejętności. 

Postaraj się od tej pory przychodzić do niej na czas i ograniczyć pytania „długo jeszcze?” do niezbędnego minimum. Pamiętaj też, że Twoje zachowanie w trakcie zabiegu również wpływa na wynik czasowy Twojej wizyty. O tym przeczytasz w moim tekście:

„Nie gadaj!”, który w 2019 roku przebił 200 tysięcy odsłon i został udostępniony przez Stylistki 215 razy:

https://www.facebook.com/950026755108559/posts/pfbid0AJzjvFQ2tGLcGDsk4Sz3ediJRMSM3sZXtxkNxES3nDESpapMoA92mb6pq7mre2pDl/?d=n

Daj znać w komentarzu lub na naszych social mediach, co sądzisz o moich wyliczeniach, czy coś byś dodała lub coś odjęła? 🧮

A jeśli zgadzasz się ze mną, będzie mi niezmiernie miło jeśli udostępnisz ten tekst u siebie, aby szerzyć wiedzę i uświadamiać klientki, na co składa się nasz czas pracy. 

Jeżeli masz pomysł, chciałabyś abym poruszyła jakiś temat w kolejnych #edukacyjnychponiedziałkach – śmiało napisz do mnie lub zostaw komentarz pod tym tekstem. 🤎

Do usłyszenia za tydzień! 

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

We won’t spam!