#edukacyjnyponiedziałek

Przedłużanie rzęs cieszy się niezmienną popularnością od już dobrych kilkunastu lat (swoją drogą – kiedy to zleciało! 😱). Przez te wszystkie lata, zmieniło się podejście do wielu technicznych oraz estetycznych aspektów naszej pracy. Aktualizacja wiedzy odbywa się praktycznie każdego dnia, dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco. 

Jeszcze kilka lat temu modne były rzęsy o grubościach 0,2T i więcej, w aplikacji 1:1. Obecnie – nie używa się już tak ciężkich rzęs, a sama technika została z powodzeniem zastąpiona techniką objętościową (nie całkowicie, ale przyznasz, że stylizację klasyczną robisz dużo rzadziej niż aplikacje wolumetryczne). 💁🏼‍♀️

Jednakże – tak samo jak spotkasz salon, w którym do tej pory króluje „henna + regulacja” za 30 zł i już doskonale wiemy, że nie ma to nic wspólnego z henną (a jeśli jeszcze nie wiemy to odsyłam do tego artykułu: Czym różni się henna pudrowa od zwykłej? YARNA ACADEMY 2022 . Tak samo możesz trafić na miejsce, w którym przygotowanie rzęs do zabiegu poprzez odpowiednie ich oczyszczenie jest niepraktykowane. 

Dlaczego myjemy rzęsy przed samą aplikacją? 

  • usuwamy nadmiar sebum, często niewidoczne gołym okiem, zanieczyszczenia, brudki, pyłki, zarówno z rzęs jak i z powieki,
  • pozbywamy się resztek makijażu zalegającego w szczelinach międzyrzęsowych, 
  • odtłuszczamy rzęsy, które, jak każdy włos, przetłuszczają się,
  • doprowadzamy do odpowiedniego pH włosa, dzięki czemu mamy lepszą przyczepność kleju do rzęsy.

Wszystko powyższe możemy zaobserwować nosząc przedłużane rzęsy i nie jest to nic złego – o ile utrzymujemy higienę w okolicy oczu, czyli myjemy rzęsy w trakcie ich użytkowania.

Jeżeli, jako Stylistka, pomijasz krok umycia rzęs, to aplikujesz rzęsy do brudu i te – w najlepszym przypadku – razem z tym brudem odpadną.

W gorszym, lecz nierzadkim scenariuszu, wpływamy na gromadzenie się jeszcze większej ilości zanieczyszczeń – bo o wiele łatwiej skumulować brud w miejscach, gdzie są różne zakamarki i szczeliny, niż gdyby nasza klientka nie miała przedłużanych rzęs w ogóle. W następstwie braku higieny, mogłybyśmy przyczynić się do zapchania ujścia gruczołów łojowych czy rozwinięcia rożnego kalibru infekcji powieki czy oczu. 

Zachęcam też do przeczytania mojego wciąż aktualnego tekstu o myciu rzęs przez klientki, z 2019 roku: https://www.facebook.com/950026755108559/photos/a.950036188440949/2021128361331721/?type=3 Dzisiaj, co prawda, skłoniłabym się bardziej ku profesjonalnym produktom do mycia rzęs, ale prawda jest taka, że lepsze jest mycie od niemycia w ogóle. W naszym salonie rekomendujemy zakup dedykowanych szamponów marki LC i z tego też produktu korzystamy w przygotowaniu do zabiegu przedłużania rzęs. 

Stylistko – a jak wygląda Twoja rutyna przedzabiegowa? 

Klientko – przyznaj szczerze – jak często myjesz rzęsy? 🧐

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

We won’t spam!