#edukacyjnyponiedziałek

To proste!

Chociaż jeśli decydujesz się na taki zabieg po raz pierwszy, masz prawo tego nie wiedzieć. 🤷🏼‍♀️

Zatem już tłumaczę! 

Stylizacja rzęs 1:1

to nic innego jak jedna rzęsa syntetyczna zaaplikowana do jednej rzęsy naturalnej. Efekt ten będzie więc naturalny, subtelny – tyle bowiem, ile masz rzęs na powiece, tyle będziesz miała rzęs przedłużonych. Tutaj nic więcej „nie wyczarujemy”. Stylizację 1:1 można porównać do dobrze wytuszowanych rzęs. Oczywiście – poprzez nadanie mocniejszego skrętu, lekkie przedłużenie (maksymalnie o 2mm w stosunku do długości rzęs naturalnych) oraz użycie ciemnych i grubszych rzęs niż nasze naturalne – podkreślamy spojrzenie, natomiast jeżeli chcemy zagęścić rzęsy – od tego są stylizacje objętościowe.

Wszystko, co jest powyżej 1 będzie właśnie stylizacją objętościową. 

Stylizacja rzęs 2:1

to dwie rzęsy syntetyczne do jednej rzęsy naturalnej. 

Stylizacja rzęs 3:1

 to trzy rzęsy syntetyczne do jednej rzęsy naturalnej. 

Stylizacja rzęs 4:1

to cztery rzęsy syntetyczne do jednej rzęsy naturalnej.

A co to 4D, 5D, 10D?

4D to to samo, co 4:1. 

5D = 5:1.

10D = 10:1. 

Tak, jest coś takiego jak 10D, czyli dziesięć rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej. Używamy wtedy odpowiednio cieńszych rzęs, aby waga 10D nie obciążyła rzęs naturalnych klientki. Jeżeli klientka ma rzęsy cienkie – rekomendujemy lżejszy efekt, np. 2D, 3D. 

Czym jest 1-5D, 2-3D, 4-6D itd.? 

To zakresy: od jednej do pięciu rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej, od dwóch do trzech rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej, od czterech do sześciu rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej i tak dalej, i tak dalej… 

W naszym salonie, dla uproszczenia, mamy dwa zakresy: 1-5D oraz 6-10D. Oznacza to, że miksujemy objętości w zależności od kondycji rzęs naturalnych oraz efektu, jaki mamy osiągnąć. Często jest tak, że klientka życzy sobie mocniejszy efekt, ale nie każda jej rzęsa ma odpowiednią grubość do dużej kępki. Wtedy skupiamy się na wykonaniu większych objętościowo kępek, a w miejscach, gdzie rzęsa naturalna jest cienka, aplikujemy delikatniejszą objętość. 

Wiele salonów rozdziela techniki na mniejsze zakresy, takie jak 1:1, 2-3D, 4-6D itd. I z reguły, im większa kępka (a tym samym więcej włożonej pracy, większe umiejętności Stylistki i więcej zużytego materiału), tym droższa usługa.

W naszym salonie również możesz wykonać technikę 1:1 czy 2-3D, natomiast cena jest taka sama dla obydwu tych zakresów, aż do 5D. 

Mam nadzieję, że już teraz nie będziesz miała problemu z rozszyfrowaniem rzęsowego nazewnictwa.

Jeśli jednak w dalszym ciągu pojawiają się pytania w Twojej głowie – nie krępuj się i napisz do mnie, a ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby udzielić Ci rzetelnej i wyczerpującej temat odpowiedzi. ❤️

stylizacja rzęs 1:1 czy objętosciowa

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

We won’t spam!