jak zrobić brwi henną
|||||||

Czy stylistka brwi musi wykonać rysunek wstępny przed koloryzacją brwi? 

#edukacyjnyponiedziałek

Pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu klientki wymagały, aby „nakładać to białe coś”, nie za bardzo wiedząc po co i dlaczego, ale uważano to za część zabiegu, za który się płaci.

No właśnie. Za co płaci klientka przychodząc na zabieg stylizacji brwi czy rzęs? Za efekt czy za składowe efektu?

Weźmy za przykład naprawę auta. Oddajemy samochód do mechanika i oczekujemy, że będzie naprawione. Nie wnikamy, jakich narzędzi użył, nie rozliczamy go za to, że nie skorzystał z takiego i takiego przyrządu. Płacimy za wykonaną usługę.

Stylizacja brwi różni się w tym przypadku samym wykonaniem kształtu. Jeśli klientka jest u nas po raz pierwszy to ma prawo wiedzieć, jaki mamy plan na jej brwi i możemy zobrazować to na podstawie rysunku. Ale czy użyjemy do tego kredki, pasty, farbowanej nitki, a może jeszcze czegoś innego – to powinno zostać wyborem samej Stylistki.

Natomiast, jeśli klientka nam ufa, nie potrzebuje widzieć rysunku, a czeka na sam efekt końcowy, nie musimy tego robić!

Wszystko zależy od samych Stylistek.

Niektóre z nas mają już miarki w oczach i wcale nie potrzebują dodatkowego rysunku, który zajmuje im dodatkowy czas.

Niektóre nauczyły się tworzyć piękne kształty jeszcze zanim wymyślono Brow Paste i taki gadżet przysparza im problemów.

Idąc do Stylistki rzęs też nie wiemy, jak dokładnie będą wyglądały nasze oczy po zakończonej usłudze. Umawiamy się na pewien efekt, ale przecież Stylistka nie narysuje rzęs na powiece!

Osobiście uważam, że ta sama sytuacja dotyczy brwi.

Przede wszystkim dobry wywiad z klientem,

a to, czego użyjemy do osiągnięcia oczekiwanego efektu powinno być już wyborem Stylistki.

A Ty jakie masz zdanie w tym temacie? Może masz doświadczenie w nieprzyjemnej sytuacji, właśnie dotyczącej tworzenia kształtu? Podziel się w komentarzu! 

Ps. Jeśli potrzebujesz korepetycji z geometrii brwi, zajrzyj ->  tutaj 

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:

-> WSZYSTKIE WPISY

Sprawdź nowości w ofercie kursów on-line!

6 MODUŁÓW – STYLIZACJA BRWI

PROWADZĄCA

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs.

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

Bądź na bieżąco z wpisami! Nowinki z branży beauty, historie z życia stylistki rzęs i brwi, tipy i inne pomocne informacje!

Polityka prywatności
Zapoznałem się z polityką prywatności i zapisując się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dostarczania kolejnych materiałów związanych ze stylizacją rzęs, brwi oraz szkoleniami w tym zakresie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz