#edukacyjnyponiedziałek

Dzisiaj odpowiadamy na jedno z Waszych pytań, które padło przy okazji edukacyjnego poniedziałku poświęconemu tematyce alergii.  ⬇️

„A czy Stylistki nie powinny sprawdzić w jakiś sposób, czy klientka ma alergię na klej?”

Stylistka nie ma obowiązku sprawdzać, czy klientka jest uczulona na składniki produktów, na jakich pracuje, bo to tak, jakby restauracja serwowała testy na alergie na składniki dań za każdym razem, gdy klient zamawia jedzenie. 

Jednak dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy klientka nie ma alergii na składniki mocno alergizujące typu cyjanoakryl w kleju czy ppd w hennie. 

Natomiast!☝️O tyle o ile, patchtest na hennę jest łatwo wykonać, ponieważ pracujemy tu ze skórą i henna ma bezpośredni z nią kontakt, to patchtest na klej do stylizacji rzęs jest teoretycznie rzecz ujmując niemożliwy, ponieważ z klejem pracujemy na włosiu, nie dotykając o skórę. 

Klej nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą, bo może poparzyć. Alergizują nas same jego opary w bliskim kontakcie z gałką oczną. 

Wobec czego – gdybyśmy w praktyce chciały wykonać test na alergię na klej, należałoby zaaplikować rzęsy. Kilka pojedynczych kępek mogłoby być niemiarodajne, ze względu na niską kumulację oparów, dlatego trzeba by było wykonać całą stylizację, aby alergię wykluczyć.

W naszym salonie stworzyłyśmy usługę Express Set, która trwa godzinę. Jeśli klientka chce sprawdzić, czy nie ma alergii, sugerujemy skorzystanie najpierw z usługi Express Set, przed zapisem na pełną aplikację. Godzinna praca z klejem blisko gałki ocznej powinna wystarczyć, aby sprawdzić, jak reaguje organizm na opary. 

Warto jednak wrócić tu do kwestii samej alergii. Patchtest nigdy nie da nam 100% gwarancji, czy alergia nie wyjdzie kolejnym razem. Zmniejsza prawdopodobieństwo jej wystąpienia, natomiast – jak za pewne już wiesz z poprzedniego #edukacyjnegoponiedziałku – to, że raz nas coś nie uczuli, nie oznacza, że alergia nigdy nie wystąpi. 

Jeżeli interesuje Cię sam temat patchtestu na składniki produktów do stylizacji brwi, już wkrótce będziesz mogła skorzystać z kursu online poświęconemu właśnie tej tematyce! 🤎 Będzie on dostępny na naszej stronie internetowej www.yarna.pl  w zakładce szkolenia on-line”. 

O MNIE

Anna Jarniewska

Anna Jarniewska

CEO, Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy

Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak ClaudiaAktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.  Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!

We won’t spam!