#edukacyjnyponiedziałek

Pytanie zadane przez jedną z Was i szkoda by było, żeby na odpowiedzi skorzystała tylko jedna osoba, wobec czego postanowiłam to tutaj zostawić – dla Was. ❤️

laminacja brwi z farbowaniem czy bez

Farbowanie brwi po laminacji to absolutnie nie jest konieczność! Zabieg laminacji brwi sam w sobie składa się z trzech etapów i dedykowane do tego są 3 produkty:

Produkt nr 1

– reduktor, odpowiedzialny za rozerwanie mostków disiarczkowych, 

Produkt nr 2

– utleniacz mający za zadanie złączyć cysteiny nowymi mostkami disiarczkowymi,

Produkt nr 3

– botoks, który nawilża i uspokaja włosa i skórę po zabiegu z wykorzystaniem kwasu tioglikolowego.

Kupując zestaw do laminacji kupujemy właśnie te 3 produkty, co znaczy, że to one w zupełności wystarczą do przeprowadzenia zabiegu (nie wchodząc tu w kwestie przygotowania brwi odpowiednimi preparatami czy sprzęt do regulacji brwi oczywiście). 

Farbowanie brwi to oddzielna usługa, którą można połączyć w ramach zabiegu laminacji brwi, wtedy kolejność jest następująca: 

Produkt nr 1

Produkt nr 2

Farbowanie brwi

Produkt nr 3

… i w międzyczasie regulacja brwi, którą ja wykonuję albo przed albo po farbowaniu. 

Za domknięcie łuski włosa odpowiada utleniacz, czyli właśnie nasz produkt nr 2, który ma kwaśne pH. Nie potrzebujemy tu dodatkowych pomagaczy. Gdybyśmy właśnie farbowały włosa, wtedy możemy sięgnąć po specjalny produkt, jakim jest fixer do brwi. Odpowiada on właśnie za zakończenie procesu farbowania, domknięcie łuski włosa. Szczególnie polecany przy mieszaniu oksydantów niededykowanych do danej farby. 

W innym przypadku farbowanie służy farbowaniu, produkty do laminacji – laminowaniu. Nic ponadto. 

O aspektach chemicznych zabiegów laminacji oraz farbowania brwi opowiadam w modułach III i V szkoleń on-line. Totalnie napakowane wiedzą kursy, po których na pewno nie będziesz miała takich zagwozdek! 

Chcesz zniżkę?

Na hasło: czytam_blogaotrzymasz -15% na te dwa moduły szkoleniowe! Rabat jest ważny do końca tygodnia. 

lamiancja-brwi-szkolenie-online
nakładanie produktów do laminacji

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!