#edukacyjnyponiedziałek

Liznęłam ten temat przy okazji wpisu dotyczącego nietrwałości aplikacji, ale warto poświęcić temu osobny wpis. 

Oto moja LISTA CECH charakteryzujących poprawnie wykonaną stylizację rzęs

1. JEDNA DO JEDNEJ

Poprawnie wykonana aplikacja charakteryzuje się tym, że do jednej rzęsy naturalnej zaaplikowana jest jedna, prawidłowo wykonana kępka lub pojedyncza rzęsa syntetyczna (ewentualny promień przy stylizacji Kim, złożony z kilku rzęs syntetycznych, nierozłożony). 

2. PRAWIDŁOWA KĘPKA

Po czym poznasz prawidłowo wykonaną kępkę? 

  • zwężona, równa podstawa i rozpostarte ramiona,
  • symetria każdej rzęsy względem siebie,
  • ilość kleju niewykraczająca ponad podstawę kępki,
  • charakterystyczne wgłębienie pomiędzy rzęsami w kępce, przypominające literę „V”.

3. ODPOWIEDNI ODSTĘP

Każda taka kępka lub rzęsa powinna być zaaplikowana z zachowaniem odpowiedniego, takiego samego odstępu od powieki – nie powinna dotykać skóry, ale też nie powinna być wyżej jak 0,5 mm od powieki. Czyli świeżo po aplikacji nie powinnaś widzieć prześwitów pomiędzy rzęsami zaaplikowanymi a skórą.

czy rzęsy zostały dobrze zrobione
jaki powinien być odstęp rzęsy sztucznej od powieki

4. BEZ SKLEJEK

Każda kępka lub pojedyncza rzęsa nie powinny być sklejone z inną kępką lub rzęsą syntetyczną. Do jednej rzęsy naturalnej dedykowana jest jedna kępka lub pojedyncza rzęsa syntetyczna.

5. DOBÓR DŁUGOŚCI

Długość rzęs przedłużonych nie powinna przekraczać 2 mm względem długości rzęs naturalnych, bo im dłuższa rzęsa tym cięższa rzęsa.

6. ODPOWIEDNIA WAGA

Grubość pojedynczej rzesy syntetycznej lub kępki powinna być dostosowana do grubości rzęsy naturalnej. Jeżeli masz cienkie rzęsy nie oczekuj aplikacji 10D, bo jest to na dłuższą metę niekorzystne dla zdrowia i kondycji Twoich rzęs naturalnych. 

7. KRÓTKIE KĄCIKI 

Kąciki wewnętrzne nie powinny być dłuższe jak 7 mm, a zewnętrzne 9 mm. Jak sama za pewne zauważyłaś – w tych miejscach nasze rzęsy są najcieńsze i najkrótsze, a to dlatego, że narażone są najcześciej na tarcia mechaniczne. Nawet jeśli Twoja Stylistka wykonuje Ci kocie oko, zabezpiecza kilka ostatnich rzęs w kąciku zewnętrznym krótszą rzęsą, aby te nie kładły się nieestetycznie, przeszkadzając Ci i tworząc efekt smutnego oka. 

8. PŁYNNE PRZEJŚCIA DŁUGOŚCI

Poprawna aplikacja charakteryzuje się również płynnymi przejściami długości. Aby uzyskać efekt półkola, pracujemy na min. 5 różnych długościach, czyli przykładowo, idąc od kącika wewnętrznego: 6-7-8-9-10-9-8-7. Unikamy tym samym efektu „schodków, które wyglądają nieestetycznie na oku. 

Ja wypisałam 8 aspektów, ale na pewno jest ich więcej!

Jak widzisz – przedłużanie rzęs to nie taka bułka z masłem! Podejdź więc rozsądnie do wyboru Stylistki i salonu, który ma się zaopiekować Twoimi rzęsami. 

Stylistko – dodałabyś coś do powyższej listy?
Napisz w komentarzu! 

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!