#edukacyjnyponiedziałek

Jeśli jesteś klientką usług przedłużania rzęs, za pewne nie raz zadawałaś to pytanie swojej Stylistce.

Skręty to potocznie:

profile podkręcenia rzęs

– stylistki rzęs nie handlują ziołem. 😃

Najbardziej popularne skręty rzęs to:

B, C i D

– i z reguły im bliższa literka początku alfabetu tym lżejsze jest to podkręcenie. 

Nazewnictwo na naszym rynku może jednak mylić, ponieważ każda marka ma swoją własną nomenklaturę. 

W marce X profil podkręcenia rzęs C będzie delikatny, a w marce Y ta sama nazwa skrętu będzie oznaczała mocniejsze podkręcenie. 

Dlaczego tak jest?

Rzęsy syntetyczne robione są ręcznie, często na konkretne zamówienie/wytyczne z termoplastycznego tworzywa sztucznego PBT, nawijanego na różnej wielkości rolki i podgrzewanego w piecu w odpowiedniej temperaturze. Jeżeli marka X poprosi, aby jej rzęsy miały skręt o nazwie „Gumiś” to tak właśnie będzie. 

Jednak nie spotyka się tak mocnych odchyleń od normy, ponieważ byłoby to problematyczne w tłumaczeniu potencjalnym klientom. Dlatego firmy, mniej lub bardziej, trzymają się umownych nazw. 

Nazwy będą podobne, ale podkręcenia będą się od siebie nieco różnić. Dlatego jeśli wybierasz się do nowej Stylistki i prosisz ją o skręt D, bo taki dotychczas nosiłaś, efekt końcowy może być inny, niż ten, którego się spodziewałaś. Jeżeli Stylistka nie wie, na jakiej marce wykonana była poprzednia stylizacja i pracuje na innej firmie, to te stylizacje rzeczywiście mogą być stosunkowo różne.

Najlepiej więc, podczas analizy przedzabiegowej, wyjaśnić, jakiego efektu oczekujemy, np. pokazując swoje zdjęcie w stylizacji, która nam odpowiadała. 

Dobrym pomysłem jest też zapytanie swojej poprzedniej Stylistki o rodzaj rzęs, technikę i modelowanie, jakie zdobiło Twoje oczy. Warto te informacje przekazać w nowym miejscu przed umówioną wizytą. Stylistki bowiem nie mają wszystkich firm rzęs w swoim asortymencie, pracują zazwyczaj na jednej lub kilku sprawdzonych markach. Jeśli więc oczekujesz konkretnego efektu – daj jej wcześniej znać, aby mogła się odpowiednio przygotować.

Jakie jeszcze możesz spotkać literki skrętów rzęs? 

A/J, CC/C+, DD/D+, L, M, LC, LD, LU

chyba nic nie pominęłam! 🙈

Tam, gdzie widzisz ukośnik są to te same oznaczenia, różnie nazywane. 

Skręt A i J to rzęsa prawie prosta. Używany jest zazwyczaj do męskich stylizacji. 

Skręt CC i C+ to coś pomiędzy skrętem C a D – mocniejsze podkręcenie, ale wciąż naturalnie wyglądające.

Skręt DD i D+ to najmocniejsze możliwe podkręcenie – dające tzw. efekt teatralny. Tego skrętu raczej nie używamy po całości powieki, a podbijamy nim konkretne miejsca na oku, np. ukrywając opadającą powiekę lub otwierając oko. 

W naszym salonie pracujemy głównie na marce Lash Design, której jestem instruktorem.

skręty rzęs sztucznych
Jak wypadają te rzęsy na tle standardowych nazw? 

C z Lash Design wypada jak A/J, czyli są to rzęsy stosunkowo proste. Nie używamy tego skrętu w codziennych stylizacjach, chyba, że na wyraźną prośbę klientki.

CC z Lash Design to mniej więcej standardowe B, czyli subtelne podkręcenie, osobiście bardzo lubię ten skręt.

D z Lash Design = klasyczne C – skręt pasujący niemal każdej Europejce, podkręcenie nie za słabe, nie za mocne. Jest to skręt najcześciej używany w naszym salonie.

DD z Lash Design to często D z innych marek – czyli efekt otwartego oka, mocno podkręcona rzęsa.

Co to jest skręt L/M i czym różni sie od standardowych skrętów oraz komu jest dedykowany? O tym opowiem w kolejny #edukacyjnyponiedziałek!

skret rzes rodzaje

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!