#edukacyjnyponiedziałek

Wyobraźmy sobie psa rasy Basket. No dobra, nie każdy może kojarzyć więc pozwolę sobie wrzucić przykładowe zdjęcie tej rasy poniżej:

oczy psa basket

Nazwijmy go Felek.

A teraz spójrzmy na Beagle. Będę na niego mówiła Rocky:

pies rasy beagle

Niby podobne psy, ale mają kilka różnic. Oczywiście nie będziemy wchodziły w szczegółowe różnice między tymi rasami, bo nie jest to dla nas istotne, natomiast skupimy się na oczach. Beagle ma kąciki zewnętrzne uniesione. Z kolei dolna powieka Basketa odsłania dużą część białka oka, co tym samym daje efekt smutnego oka. Wyobraźmy sobie teraz Felka w stylizacji kocie oko. Ciężko to sobie wyobrazić? No to trochę Ci pomogę 😃 ⤵️

kocie oko na opadającej powiece

Zrobimy teraz to samo z Rockym. 

jaki rodzaj stylizacji rzęs dobrać

Widzisz różnicę? 

Każdy rodzaj stylizacji jest dobierany indywidualnie do kształtu oka i owalu twarzy. To, że Twoja koleżanka wygląda dobrze w kocim oku nie oznacza jeszcze, że Ty będziesz w nim wyglądała równie dobrze. 

Kto powinien unikać tej stylizacji?

  • osoby z głęboko osadzonymi oczami – jeżeli najdłuższe rzęsy pociągniemy do boku, a krótkie zostawimy na środku to oko zrobi się bezkształtne, nadal będzie schowane, nie będzie widać płynnej stylizacji, a tylko odstające długie rzęsy w kąciku zewnętrznym, w żaden sposób nie pomagające w wystylizowaniu takiego oka. 
  • osoby z opadającą powieką w środkowej lub początkowej części powieki – tutaj dodatkowo zamiast zakryć opadającą powiekę to jeszcze bardziej skupiamy na niej uwagę. To tak jakbyś wałeczek na brzuszku próbowała ukryć zakładając koszulkę z odkrytym pępkiem.
  •  osoby z szeroko rozstawionymi oczami – chyba nie chcemy ich jeszcze bardziej pociągnąć w stronę uszu? Wyglądałybyśmy jak Gremlin! 
  • osoby mające wąskie oczy – tym bardziej zwęzimy je poprzez pociągnięcie ich do boku.
  • osoby ze smutnymi oczami – takimi na przykład jak nasz poczciwy Felek. W takim przypadku naszym zadaniem jest uśmiechnąć oko – pociągnąć je odpowiednią stylizacją i skrętem do góry, nie do dołu. Pamiętajmy, że rzęsy zaaplikowane są wzdłuż linii powieki górnej. Kocie oko skupia najdłuższą rzęsę w 3 strefie pracy czyli bliżej kącika zewnętrznego. Jeśli ten skierowany jest ku dołowi to pociągnie za sobą całą stylizację.  

Aby jeszcze lepiej zobrazować problem, posłużę się zdjęciem znalezionym w internecie (instagram to kopalnia!). Nie wchodzę tu w kwestie techniczne wykonania aplikacji, ale zwróć tu uwagę na najdłuższe rzęsy zaaplikowane w kąciku zewnętrznym, ciągnącym oko w dół.

zle zrobione rzęsy

A teraz dla porównania nasza klientka. 

rzęsy kocie oko pokazowe

Widzisz osadzenie kącika zewnętrznego? Gdyby nasza klientka nie miała uniesionego kącika ku górze, rzęsy wyglądałyby w tym miejscu ciężko, dodawałyby lat. Jednak, jako, że oko jest idealne do tej stylizacji – widzimy „uśmiech” w oczach. 

I do tego dążymy. My – Stylistki – dobierając stylizację szytą na miarę. Wystarczy nam zaufać. ❤️

Dobrym rozwiązaniem dla klientek, które bardzo chcą kociego oka, ale niekoniecznie im to pasuje, jest stylizacja wiewiórka. O tym, jak ona wygląda i komu jest dedykowana opowiem już za tydzień, w kolejny #edukacyjnyponiedziałek ! 

PROWADZĄCA

kursy-kosmetyczne-w-warszawie

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Trener stylizacji brwi i rzęs z wieloletnim stażem. Zdobywczyni wielu nagród na mistrzostwach stylizacji rzęs. 

Założyciel i właściciel salonu Lash On w Warszawie oraz placówki szkoleniowej YARNA Academy, z kursami w formie stacjonarnej i on-line. Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak Claudia.

Twórca cyklu #edukacyjnyponiedziałek z darmową wiedzą w formie bloga. Aktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza. 

Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!