#edukacyjnyponiedziałek

Rzędowanie to technika stylizacji rzęs, polegająca na utworzeniu równej linii „perfect line” w końcówkach rzęs dzięki zastosowaniu odpowiednich długości rzęs syntetycznych w odpowiednich miejscach na powiece. 

Zacznijmy od tego, dlaczego rzędy? 

Rzęsy nie rosną w jednej równej linii na powiece, wyrastają one z różnych miejsc, mniej lub bardziej do siebie podobnych, które my, Stylistki, nazywamy rzędami. Przeciętna ilość rzędów rzęs u człowieka na powiece górnej to 3 – będzie to rząd górny, środkowy i dolny. 

Dolny rząd to ten, który klientka widzi po otwarciu oczu w pierwszej kolejności. Górny rząd to te rzęsy, do których my Stylistki mamy najłatwiejszy dostęp – są widoczne z lotu ptaka, czyli od góry. Wszystko, co jest pomiędzy rzędami górnym i dolnym – będzie rzędem środkowym

Odstępy między poszczególnymi rzędami szacuje się na +/- 1mm. Jeżeli zależy nam na równej linii w końcówkach rzęs, należy dobrać odpowiednie długości do danego rzędu tak, aby górne rzędy nachodziły na te, które są pod nimi. 

Gdybyśmy w każdym z tych rzędów dały taką samą długość – przykładowo 11mm – to przez to, że górny rząd jest o ten +/- 1 mm wyżej niż środkowy, a środkowy o ten +/- 1 mm wyżej niż dolny, nasze końcówki rzęs o długości 11 mm nie spotkałyby się w tym samym miejscu. Górne rzęsy mogłyby wystawać poza linię. 

Dlatego, aby zakończenia rzęs znajdowały się w tym samym miejscu, w stylizacji rzęs stosuje się różne techniki rzędowań.

Podstawową techniką rzędowania jest rzędowanie na 3.

Dolny rząd, z racji tego, że jest najniżej, będzie miał zawsze najdłuższą rzęsę (np. 11 mm). Środkowy, z racji tego, że jest ok. 1 mm wyżej od dolnego, otrzymuje rzęsę o 1 mm krótszą (10 mm). Górny rząd, który jest oddalony od środkowego rzędu o ok 1 mm, a od dolnego o ok. 2 mm, będzie miał długość o 1 mm krótszą od środkowego i tym samym o 2 mm krótszą od dolnego (9 mm).

Jest to jedna, podstawowa technika rzędowania w stylizacji rzęs, na jednym skręcie.

A Ty ile znasz sposobów na stworzenie „perfect line”? 🤓  Daj znać w komentarzu!

PROWADZĄCA

Anna-Jarniewska-trenerka

Anna Jarniewska

CEO, ZAŁOŻYCIEL I WŁAŚCICIEL SALONU LASH ON W WARSZAWIE ORAZ PLACÓWKI SZKOLENIOWEJ YARNA ACADEMY

Instruktor stylizacji rzęs marki Lash Design. Ambasador marki Pimp My Lashes. Zrzeszona z wieloma grupami w tematyce stylizacji brwi i rzęs. Autorka tekstów o tematyce branżowej do magazynów takich jak Lash Me, czy gazet takich jak ClaudiaAktywna działaczka na forach dyskusyjnych, pomoc okołoszkoleniowa dla swoich kursantów, z tematów zarówno czysto technicznych, jak również formalnych, w kwestiach prowadzenia działalności, wyposażenia salonu czy prowadzenia social mediów. Serdeczna, opiekuńcza, ale i stanowcza.  Jeżeli szukasz mentorki, która ma wiele do powiedzenia – dobrze trafiłaś!